13.8 C
Polkowice
środa, 22 września 2021 17:16:26
[wp_bannerize_pro categories="przyfj"]
Strona główna -Promowane- UG Polkowice w Związku Pracodawców Polskiej Miedzi

UG Polkowice w Związku Pracodawców Polskiej Miedzi

0
857

Urząd Gminy Polkowice wstąpił w szeregi Związku Pracodawców Polskiej Miedzi (ZPPM). To realna szansa do rozwoju współpracy pomiędzy samorządem, a przedsiębiorcami Zagłębia Miedziowego.

 

Decyzję o przyjęciu Gminy do organizacji  podjęła Rada Związku na podczas Zgromadzenia Ogólnego Związku Pracodawców Polska Miedź.

Związek Pracodawców Polskiej Miedzi to grupa, która od lat pomaga pracodawcom w codziennym prowadzeniu działalności gospodarczej w różnorodnej formie. Wspólnie z partnerami chcemy zbudować w naszym regionie nowoczesne środowisko pracy i zadbać o to, co najważniejsze czyli zasoby ludzkie – wyjaśnia Jan Wojtowicz, pełnomocnik ds. górnictwa i komunikacji.

Związek Pracodawców Polska Miedź zrzesza 114 pracodawców z Dolnego Śląska, zatrudniających ponad 36 000 pracowników. Podstawowym zadaniem organizacji jest ochrona praw reprezentowanie interesów gospodarczych.

Nawiązana współpraca daje możliwość zdobywania nowych kompetencji, przedyskutowania istotnych problemów i skorzystania z doświadczeń innych – dodaje Wojtowicz.

Jak podkreślono w uzasadnieniu przynależność polkowickiego samorządu do tego branżowego stowarzyszenia to szansa na rozwijanie współpracy, wymianę doświadczeń  między poszczególnymi firmami oraz integrację z branżą miedziową.

Za pośrednictwem organizacji, która monitoruje i opiniuje akty prawne istotne dla gospodarki, Polkowice zyskują bezpośredni wpływ na ochronę praw przedsiębiorców i pracodawców. ZPPM jest partnerem społecznym Parlamentu, Organów Władzy Wykonawczej, Administracji Samorządowej, Związków Zawodowych, Organizacji Pozarządowych. Przedstawiciele Związku uczestniczą w wielu ważnych krajowych gremiach: Radzie Dialogu Społecznego, Radzie Ochrony Pracy przy Sejmie RP, Dolnośląskiej Radzie Dialogu Społecznego oraz powiatowych radach rynku pracy, jak również w projektach międzynarodowych: Międzynarodowej Organizacji Pracy, Euromines i Sektorowym Komitecie Dialogu Społecznego dla przemysłu wydobywczego przy Komisji Europejskiej. Związek ma swoich reprezentantów w Komitecie Monitorującym RPO oraz Dolnośląskiej Radzie Gospodarczej, a także w Międzyresortowej Komisji ds. NDS i NDN-.

Podczas ostatniego Zgromadzenia Ogólnego Związku Pracodawców Polska Miedź do Związku wstąpiły również Gmina Rudna, Kotla i Żukowice.

źródło: UG Polkowice

Poprzedni artykułPlon niesiemy, plon
Następny artykułZmiany w pieczy zastępczej