Dostali pieniądze na opiekę wytchnieniową

0
1069

Powiat polkowicki pozyskał środki w wysokości  ponad 46 000 zł na realizację zadań w ramach Programu „Opieki Wytchnieniowej”, a środki te pochodzą z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Realizacją tego zadania, zajmie się Fundacja Eudajmonia.

Jako beneficjent tego programu nie będziemy go wykonywać przez naszych urzędników tylko rozpiszemy konkurs, w ramach którego wyłonimy organizację pozarządową, która zajmie się tym profesjonalnie, bo wiele bardziej zna się na pomocy osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom. Zdecydowaliśmy się wybrać jednego z oferentów. To Fundacja Eudajmonia, z którą powiat polkowicki od wielu lat współpracuje – mówi Krzysztof Nester, wicestarosta powiatu.

Fundacja realizuje podobne programy w innych samorządach. –Podobne porozumienia zawarliśmy już z powiatem świdnickim i gminą Wrocław. Myślę, że tego typu inicjatywy pokazują, jak ważne i potrzebne jest wsparcie otoczenia osób niepełnosprawnych– mówi Grzegorz Jucewicz, prezes Fundacji Eudajmonia.

Program opieki wytchnieniowej zakłada finansowe wsparcie samorządów (do 80 proc. kosztów realizacja zadania) w zakresie świadczenia opieki wytchnieniowej – w formie pobytu dziennego, pobytu całodobowego lub w formie poradnictwa specjalistycznego  oraz w zakresie nauki pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki.

 

 

Poprzedni artykułWygrywamy u siebie
Następny artykułO ekologii i… przedszkolakach