Inauguracja roku szkolnego w katolickiej szkole

1
1558

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Polkowicach oficjalnie przywitali nowy rok szkolny. W sumie 193 uczniów rozpoczęło naukę w murach katolickiej szkoły.

To szczególne wydarzenie rozpoczęła Msza święta w kościele pw. św. Barbary, której przewodził  Ksiądz Biskup Marek Mendyk. Później, przy Katolickiej Publicznej Szkole Podstawowej,odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego. Jak podkreślał Tomasz Birut, dyrektor placówki, to spektakularny sukces, bowiem ponad 4 lata temu, kiedy szkoła rozpoczynała swoją działalność, chętnych do nauki było zaledwie 24 uczniów. Dzisiaj szkoła cieszy się dużą popularnością i nie jest to jedynie efekt zmieniających się trendów.

Szkoły katolickie pozornie niczym się nie różnią od innych. Myślę, że to, co je wyróżnia, to duch wspólnoty, wzajemna otwartość i zrozumienie, dobra współpraca z rodzicami. Katolickie szkolnictwo w Polsce rozwija się prężnie od 25 lat, ale chcielibyśmy, aby tych placówek było coraz więcej– mówił ks. biskup Marek Mendyk,  przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

Inauguracje roku szkolnego w Katolickiej Publicznej Szkole Podstawowej zakończył koncert chóru młodzieżowego, składającego się z uczestników warsztatów muzycznych pod dyrekcją Roberta Cudzicha.

 

Poprzedni artykułO ekologii i… przedszkolakach
Następny artykułSztangiści w I lidze

1 KOMENTARZ

Comments are closed.