O ekologii i… przedszkolakach

0
606

Miniony piątek minął pod znakiem ekologii. Polkowiczanie świętowali przez cały dzień Dzień Drzewa.

Warsztaty, konkursy, wystawy samochodów elektrycznych, no i oczywiście sadzenie drzew. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na dzieci, młodzież i dorosłych na polkowickim Rynku.Można było wziąć udział m.in. w tworzeniu ekologicznych toreb, wykonać domki dla owadów, czy tez malować na plastrach drewna. Dużym powodzeniem cieszyły się budki lęgowe, które mieszkańcy musieli sami złożyć i przygotować do zawieszenia.

-Budki lęgowe dla ptaków cieszą się dużą popularnością. Teraz wykonują je dzieci, a po południu będą mogli zrobić je dorośli. Taką budkę można następnie zabrać do domu i zamontować. Można wykonać także eko torby. Wszystkiemu towarzyszą wykłady ekologiczne. Sporym zainteresowaniem cieszy się także maszyna do soków. Każdy, kto chce napić się zdrowego, świeżego soku z owoców musi najpierw wsiąść na rower i chwilę nim pojeździć, aby wytworzyć energię niezbędną do wyprodukowania soku – mówiła Małgorzata Kalus-Chiżyńska, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich.

Tego dnia można było także zasadzić drzewa. Dwa drzewka zostały zasadzone na terenie placu zabaw na osiedlu Sienkiewicza, a kolejne sześć w Tarnówku. Młode sadzonki zostały ufundowane przez Zakład Hydrotechniczny KGHM.

Oficjalnym, ekologicznym obchodom w Polkowicach towarzyszyło również wspólne świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Władzę w mieście przejęły więc najmłodsi mieszkańcy. Z tej okazji odbyła się pierwsza w historii miasta Sesja Rady Przedszkolaków. Wśród uchwał, jakie podejmowali młodociani rajcy, znalazły się m.in. postulaty w sprawie ustalenia ilości słodyczy przypadających na każdego przedszkolaka oraz budowy placów zabaw.

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułDostali pieniądze na opiekę wytchnieniową
Następny artykułInauguracja roku szkolnego w katolickiej szkole