Sztangiści w I lidze

0
299

KPC Górnik Polkowice wraca w lidze podnoszenia ciężarów do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W Polkowicach sztangiści KPC Górnik Polkowice wygrywając finałowy turniej z sumą 1728,4 pkt. Sinclaira, postawili kropkę nad „i”, pewnie awansując do pierwszej ligi.

W zawodach wzięły udział trzy najlepsze drużyny drugiej ligi w kraju – KPC Górnik Polkowice, KS Raszyn i Transbet GKS Andaluzja Piekary Śląskie. Górnicy potwierdzili, że byli najlepsi w minionym sezonie na drugoligowych pomostach i pewnie wygrali organizowany u siebie turniej. Najwięcej punktów dla Polkowic zdobył wypożyczony KS Budowlani Opole Kacper Urban – 388,0. Kolejne punkty wywalczył Jakub Michalski – 348,1, natomiast trzecią punktującą zawodniczką była Oleksandra Lykhobytska – 344,5. Pełne wyniki i tabelę udostępnimy po ostatecznej weryfikacji przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.

Gratuluję i dziękuję zawodnikom za zaangażowanie i walkę. Za rok będziemy walczyć na pierwszoligowych pomostach. Nie ukrywam, że myślimy o tym by stanąć na podium Drużynowych Mistrzostw Polski. Aby to osiągnąć będziemy musieli zdobywać więcej punktów, ale jesteśmy zdeterminowanikomentuje Krzysztof Michalski, prezes KPC Górnik Polkowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj tutaj swoje imię