6.1 C
Polkowice
niedziela, 23 lutego 2020 04:41:54
Strona główna -Promowane- Nowa szata roślinna i tyrolka na Polance

Nowa szata roślinna i tyrolka na Polance

0
364

Budowa szaty roślinnej oraz zjazdów linowych – tyrolki to najbliższe inwestycje, które zaplanowano na osiedlu Polanka w Polkowicach. To realizacja kolejnych przedsięwzięć, o które zabiegali polkowiczanie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 

– Nowa szata roślinna wykonana będzie na Alei Polankowej, pomiędzy ulicami Dąbrowskiego i Topolową w Polkowicach. Obecnie jest to teren częściowo zagospodarowany, znajduje się tam ścieżka pieszo-rowerowa, ławki i młode drzewka – informuje Dariusz Walaszczyk, z referatu inwestycji UG.  –  Do końca października wzdłuż alei nasadzonych zostanie ponad 280 krzewów – dodaje.

W najbliższym sąsiedztwie, tuż obok boiska sportowego i placu zabaw zamontowane zostaną dwa zjazdy linowe tzw. tyrolki.  To urządzenia zabawowe umożliwiające przemieszczanie się na linie w powietrzu między dwoma  oddalonymi od siebie punktami.  Tyrolka jest obecnie jednym z najpopularniejszych urządzeń na placach zabaw , które dostarcza dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń, a przy okazji rozwija sprawność fizyczną i koordynację ruchową.

Roboty budowlane obejmować będą również wykonanie w tym miejscu schodów oraz chodnika, łączącego  oba place zabaw. Tyrolka  będzie oddana do użytku w drugiej połowie listopada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj tutaj swoje imię

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com