Młodzież wybrała swoich rajców

0
860

Wczoraj w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy. Spośród 22 kandydatów wybrano 21 rajców, którzy będą reprezentować interesy swoich rówieśników.

Kilkanaście lat temu w Polkowicach powstała Młodzieżowa Rada Miejska. Była to jedna z pierwszych rad w Polsce i jak się później okazało, jedna z najlepiej działających. Za jej pośrednictwem młodzież miała swój głos w samorządzie, a wielu młodych radnych dzięki niej zaczęło stawiać swoje pierwsze kroki świecie polityki. Po dwóch kadencjach przestała jednak istnieć, a część ówczesnych wówczas młodych rajców wkroczyło na dorosłą arenę polityczną. Po długiej przerwie młodzi polkowiczanie na nowo postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Wczoraj odbyły się długo oczekiwane wybory do reaktywowanej na nowo Młodzieżowej Rady Gminy.

Młodzież z Zespołu Szkół wybrała swoich 21 rajców, którzy będą jej przedstawicielami w samorządzie i w znaczący sposób wpływać na życie kulturalne, oświatowe i intelektualne w Gminie. Uprawnionych do głosowania było 1850 osób. Swój głos do urn wyborczych oddało 155 osób.

Mam nadzieję, że spełnią nasze oczekiwania. Mamy sporo pomysłów do realizacji i chcemy, żeby Polkowice stały się lepsze– mówi jeden z uczniów technikum. –Uważam, że rada młodzieży jest potrzebna, ponieważ musi nas ktoś reprezentować. Mamy swoje pomysły na życie w tym mieście i to dobrze, że ktoś nas wysłucha– dodaje.

Na powstanie młodzieżówki w Polkowicach zgodę musiała wyrazić Rada Miejska, z czym jak się okazało nie było większych problemów. Zgodnie ze Statutem pierwszą sesję Młodzieżowej Rady zwołuje burmistrz Polkowic. Do czasu wyłonienia Przewodniczącego Młodzieżowej Rady, sesje prowadzi radny najstarszy wiekiem.

 

Skład Młodzieżowej Rady Gminy :

1. Adamczyk Klaudia

2. Bryl Jakub

3. Czajka Krystian

4. Charyszyn Anna

5. Hoffman Michał

6. Gawin Zuzanna

7. Górski Michał

8. Jędrzejewski Jakub

9. Karkos Hubert

10. Konieczyński Sebastian

11. Modliborek Seweryn

12. Nowak Filip

13. Romański Piotr

14. Rosołowska Maja

15. Sadowska Karolina

16. Sadowski Marcel

17. Szafrańska Klaudia

18. Ślusarczyk Kamil

19. Witkowicz Alan

20. Karpov Vladyslav

21. Peregrym Ewa

Poprzedni artykułKGHM: nagroda Polskiego Kompasu dla Globalnego Czempiona
Następny artykułSpotkanie samorządowców Zagłębia Miedziowego i KGHM