2.9 C
Polkowice
piątek, 3 kwietnia 2020 03:04:14
Koronawirus
Strona główna -Promowane- Zaszczep się przeciwko grypie

Zaszczep się przeciwko grypie

0
312

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych rozpoczęło kolejną akcję szczepień przeciwko grypie. Seniorzy, którzy ukończyli 60. rok życia będą mogli zaszczepić się bezpłatnie. Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych, organizator akcji, wysłał do tej grupy mieszkańców specjalne zaproszenia.

 

Lekarze zalecają szczepienia szczególnie osobom przewlekle chorym na astmę, POChP, cukrzycę, niewydolność układu krążenia, ze schorzeniami nerek, a także kobietom, które planują ciążę w sezonie grypowym, osobom wrażliwym na powikłania, czyli dzieciom i seniorom.

Grypa to ostra, wysoce zakaźna choroba układu oddechowego. Wirus grypy rozprzestrzenia się drogą kropelkową lub poprzez bezpośredni kontakt z wydzieliną chorego – tłumaczy Mariusz Piskórz, dyrektor ds. lecznictwa w PCUZ.

W Polsce sezon wzmożonych zachorowań na grypę przypada w okresie od października do kwietnia. Grypa często błędnie mylona jest ze zwykłym przeziębieniem, jednak jej konsekwencje dla zdrowia mogą być bardziej niebezpieczne.

Grypa może być przyczyną wielu groźnych powikłań, m.in. zapalenia mięśnia sercowego, oskrzeli, płuc, ucha środkowego, a nawet opon mózgowo-rdzeniowych. Jest jedną z ważniejszych przyczyn umieralności ludzi. Dlatego jeśli nie chcemy chorować powinniśmy się zaszczepić – podkreśla M. Piskórz.

W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych dostępna jest rekomendowana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), czterowalentna szczepionka przeznaczona dla dzieci po 6. miesiącu życia i dorosłych.  U osób zaszczepionych w przypadku zachorowania przebieg grypy jest łagodniejszy, a prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań mniejsze.

W Polkowicach z bezpłatnych szczepień korzysta co roku od 1,2-1,5 tys. seniorów, co stawia miasto na jednym z czołowych miejsc w Polsce.

Punkt Szczepień czynny jest w każdym tygodniu od wtorku do piątku w godzinach od 13.30-14.00 w gabinecie nr 18. Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod nr tel. 76 746 08 55. Program finansowany jest z budżetu gminy Polkowice.

źródło: UG Polkowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj tutaj swoje imię

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com