Powiat inwestuje w młodzież

0
637
SONY DSC

Ponad 7 mln złotych- tyle łącznie pozyskał powiat polkowicki na projekty edukacyjne w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Zaś łączna wartość projektów wynosi ponad 8 mln 300 tys. zł.

Samorząd powiatu polkowickiego podsumował projekty edukacyjne, w których udział biorą uczniowie zespołów szkół w Chocianowie i Polkowicach.  W różnego rodzaju projektach uczestniczyło do tej pory w sumie 745 uczniów i 39 nauczycieli. Koszt wszystkich przedsięwzięć to ponad 8 mln złotych, z czego ponad 7 mln to środki pozyskane z zewnątrz.

W ramach realizowanych projektów infrastrukturalnych wyposażono w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne:  4 pracownie przyrodnicze, 5 pracowni do nauki w zawodzie: technik spedytor, technik informatyk (2 pracownie), technik organizacji reklamy, technik ekonomista, 1 pracownię elektrotechniki i elektroniki, montażu i konserwacji maszyn i urządzeń elektrycznych. Dziś polkowicka i chocianowska szkoła są jednymi z najlepiej wyposażonych szkół tego typu na Dolnym Śląsku, a być może również w Polsce.

-Dofinansowywane są dzięki temu również certyfikowane kursy, staże, stypendia. Co ważne, środki przeznaczane są także dla nauczycieli, którzy dzięki temu mogą iść na studia zawodowe, podyplomowe, aby mogli uczyć nowych przedmiotów. Na rynku pracy pojawia się coraz więcej zawodów, więc oferta edukacyjna też musi się zmieniać – mówi Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Przypomnijmy, że od września b.r. trwa kolejny projekt realizowanych w ramach pozyskanych przez powiat środków. Projekt pod nazwą „Akademia Zawodowców Powiecie Polkowickim” jest kontynuacją poprzednio zrealizowanych zadań. Ma na celu poprawę kompetencji uczniów z obydwu placówek oświatowych oraz doposażenie pracowni dydaktycznych. Wartość tego  projektu to : 1 973 387,46 zł . Będzie on realizowany przez kolejne dwa lata szkolne.

Poprzedni artykułDarowizna dla Głogowa
Następny artykułDolnośląski Festiwal Nauki w Polkowicach