Dolnośląski Festiwal Nauki w Polkowicach

0
1122

Na Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach zorganizowano specjalne wykłady dla każdego, kto chciał poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki. Wszystko w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

W bezpłatnych warsztatach i wykładach udział wzięli  uczniowie szkół średnich z powiatu polkowickiego. Przez dwa dni młodzież miała okazję, poprzez zabawę, zgłębiać swoją wiedzę. W organizację  tego wydarzeń Dolnośląskiego Festiwalu Nauki polkowicka uczelnia włącza się aktywnie od 2014 roku.

W tym roku edycja jest dwudniowa. Na uczelni trwają wykłady i warsztaty o zróżnicowanej tematyce. Dotyczą one m.in. zdrowia, przyrody, sposobów zachowywania się, czy historii i sztuki. Prowadzą je zarówno nasi wykładowcy, jak i zaproszeni goście z uczelni wrocławskich – mówi dr Jan Walczak, dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uczelni Jana Wyżykowskiego.

W tym roku wydarzenia DFN odbywają się także we Wrocławiu, w Głogowie, Lubinie, Legnicy, Bolesławcu, Jeleniej Górze, Dzierżoniowie, Zgorzelcu, Wałbrzychu, Ząbkowicach Śląskich oraz Bystrzycy Kłodzkiej.

Poprzedni artykułPowiat inwestuje w młodzież
Następny artykułMiedziowi jadą do Bielska- Białej