Miliony na walkę z bezrobociem

0
997

Ponad 4,5 mln zł na aktywizację rynku pracy w powiecie polkowickim. Stopa bezrobocia w powiecie systematycznie się zmniejsza, a wraz z nią liczba bezrobotnych.

-Spadek bezrobocia nastąpił w Gminie Chocianów i Przemków, co jest szczególnie ważne, ponieważ to tam sytuacja na rynku pracy była najtrudniejsza. Aktywizacja zawodowa mieszkańców gmin szczególnie narażonych na bezrobocie stanowi priorytet w naszych programach – mówi Elwira Błażewska Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Polkowicach

Od początku roku pozyskano z różnych źródeł aż 4 593 900 zł, są to środki poza limitem podstawowym Funduszu Pracy, który dla powiatu polkowickiego był bardzo niski i wynosił tylko 993 000 zł. Dzięki pozyskanym funduszom utworzono m.in. kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Powstały nowe firmy, tj.: salony fryzjerskie, kosmetyczne, czy kancelarie prawnicze. Zrealizowano dotychczas różne formy wsparcia, m.in.: zwrot kosztów za doposażenie lub utworzenie nowych miejsc pracy, staże, szkolenia, prace społecznie użyteczne, czy też interwencyjne oraz bony przesiedleńcze. Dzięki działaniom pośredniczącym, od początku roku blisko 540 cudzoziemców podjęło pracę u lokalnych pracodawców. Z czego ponad 80% to osoby narodowości ukraińskiej.

Z danych urzędu wynika, że stopa bezrobocia na koniec sierpnia br. wyniosła 4,1 % i była najniższa od początku roku, a tym samym o 214 osób zmalała liczba bezrobotnych w porównaniu do stanu wskazanego na koniec stycznia 2019 r. . Dziś główne działania Powiatowego Urzędu Pracy w Polkowicach ukierunkowane są na wzrost zatrudnienia w naszym powiecie, a nie jak dotychczas walkę z bezrobociem.

źródło: powiatpolkowicki.pl

Poprzedni artykułPiS zwycięża w wyborach. Znamy liczbę mandatów
Następny artykułAMP futbolowcy po ostatnim meczu w sezonie