Zielona Flaga dla Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie

0
813

Dom Wczasów  Dziecięcych w Przemkowie – jako jedyna tego typu placówka w Polsce,  otrzymał po raz kolejny międzynarodowy certyfikat Zielona Flaga, przyznawany szkołom  i placówkom oświatowym na całym świecie w ramach międzynarodowego programu Eco Schools.

Wyróżnienie przyznawane jest placówkom, w których edukacja ekologiczno-przyrodnicza prowadzona jest na najwyższym  poziomie. Dom Wczasów Dziecięcych w Przemkowie znalazł się   w gronie 65 placówek oświatowych wyróżnionych w edycji 2018/19, a co najważniejsze jako jedyna tego typu placówka w Polsce!

-W ramach ubiegania się o certyfikat w roku szkolnym 2018/19 wspólnie z wychowankami przebywającymi w placówce na turnusach dydaktyczno-wypoczynkowych realizowano projekt pt.: “Stosuję zasadę 3R – a jaka jest Twoja SUPERMOC?”– mówi Pani Monika Urbaniak-Halla, Dyrektor Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie.

Projekt zakładał przeprowadzenie cyklu zajęć teoretycznych i praktycznych, przedstawiających propozycje ponownego wykorzystania niepotrzebnych przedmiotów oraz doskonalących umiejętności segregowania odpadów komunalnych. Głównym celem projektu było poznanie zasady 3R – reduce (ograniczaj), reuse (używaj ponownie) i recycle (odzyskuj). Zakończenie projektu odbyło się w czerwcu 2019 podczas V PIKNIKU NAUKOWEGO, organizowanego w Domu Wczasów Dziecięcych w Przemkowie dla dzieci z przemkowskich placówek oświatowych.

-To dla nas bardzo ważne wyróżnienie, oraz satysfakcja, że po raz kolejny udało się utrzymać tak prestiżowy certyfikat. Cieszę się, że nasze działania proekologiczne, są tak wysoko oceniane na szczeblu międzynarodowym- podsumowuje Starosta Polkowicki Kamil Ciupak.

źródło: powiatpolkowicki.pl

 

Poprzedni artykułSzachowy mistrz Polski z Polkowic
Następny artykułPierwszy sklep TK MAXX w Lubinie już otwarty!