Postęp w śledztwie CBA. Pierwsze przesłuchania

0
1870

Tempa nabiera sprawa przetargów na promocję za czasów PdMP. Jak udało się nam ustalić, agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego przesłuchali już pierwszych świadków. Zaczęli od byłych pracowników wydziału promocji.

W dalszej kolejności przesłuchany ma być, m.in. były dyrektor wydziału promocji i komunikacji społecznej Konrad Kaptur, bliski współpracownik Wiesława Wabika.


fot. regionfan.pl

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że dyrektor wydziału K. Kaptur, z jednej strony, był odpowiedzialny za nadzór nad realizacją umów z klubem sportowym, a z drugiej, obsługiwał go medialnie.

W tle sprawy pojawia się również wątek wynajmu prywatnych mieszkań dla osób związanych z klubem przez osoby piastujące wówczas ważne stanowiska w mieście. Do tego wątku jeszcze wrócimy.

Przetargi na promocje, to niejedyny problem Konrada Kaptura. Ten musi się również tłumaczyć w związku domniemanym narażeniem gminy na szkodę. Chodzi o słynną już na całą Polskę aferę kopania kryptowaluty, popularnych bitcoinów.

Dwukrotnie, mailowo, poprosiliśmy K. Kaptura o komentarz do sprawy – on jednak zachowuje milczenie.

Sytuacja nabiera rozpędu. Na początku października agenci CBA zabezpieczyli dokumentację i komputery osób pracujących nad tematem w latach 2014 – 2018.

Zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa wystosował do prokuratury burmistrz Łukasz Puźniecki.

Poprzedni artykułSeniorzy mają swoją radę
Następny artykułNagroda specjalna KGHM w konkursie Dobry Wzór 2019