Wszystkich Świętych 2019

0
716

W dniu Wszystkich Świętych (1.11) jedynie na drogach wewnętrznych wokół cmentarza komunalnego w Polkowicach zmienią się zasady ruchu. Dla odwiedzających groby, którzy zdecydują się na cmentarz przyjechać własnym samochodem wyznaczony będzie dodatkowy parking. Kursować będą też specjalne bezpłatne linie autobusowe.

Organizacja przy cmentarzach w Polkowicach

Już od godz. 9 rano w okolicach obu cmentarzy pojawią się patrole policji i straży miejskiej, które będą czuwać nad bezpieczeństwem pieszych i kierowców. Podobnie jak w roku ubiegłym parking przy wejściu głównym na cmentarz komunalny przy ul. Spokojnej przeznaczony będzie wyłącznie dla osób niepełnosprawnych. Pozostali kierowcy kierowani będą na drugi parking (nowy) po zachodniej stronie cmentarza, na którym w tym dniu obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Dodatkowe miejsca parkingowe zostaną wyznaczone na terenie zielonym, wzdłuż ul. Spokojnej. Zakaz ruchu dla samochodów osobowych obowiązywał będzie od parkingu na terenie zielonym w stronę ścieżki zdrowia. Organizacja ruchu na ul. Przemysłowej pozostaje bez zmian.

Ostrożność powinni zachować kierowcy w okolicach cmentarza parafialnego przy kościele pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach. Organizacja ruchu pozostanie tu bez zmian, ale apelujemy do kierowców o rozwagę również przy parkowaniu samochodów. Z uwagi na ścisłą zabudowę nie ma możliwości wyznaczenia w pobliżu dodatkowego parkingu na dzień Wszystkich Świętych.  Dostępny będzie parking przy ul. Gdańskiej. Policjanci apelują by kierowcy zadbali o to, by samochody nie blokowały wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.

Funkcjonariusze na bieżąco będą monitorować rejon cmentarzy oraz drogi dojazdowe do tych miejsc.  Patrole pojawią się przy cmentarzach na ulicy Gdańskiej i Spokojnej oraz na skrzyżowaniu ulicy Spokojnej z Przemysłową – informuje sierż. szt. Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice.

Pamiętajmy w tym dniu o dostosowaniu prędkości do warunków pogodowych i zachowaniu bezpiecznych odległości między pojazdami  – dodaje.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na prędkość oraz trzeźwość kierowców.

Dodatkowe autobusy na cmentarze

W Polkowicach uruchomione zostaną specjalne połączenia, a autobusy kursować będą prawie co godzinę (rozkłady jazdy specjalnej linii nr 13 poniżej). Dodatkowa linia autobusowa dowiezie mieszkańców na groby bliskich w Szklarach Górnych. Zaplanowano trzy kursy. Autobusy zabiorą pasażerów m.in. z Sobina, Jędrzychowa i Nowej Wsi Lubińskiej (rozkład linii nr 26 poniżej).

Poprzedni artykułPytają firm, co robią w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu
Następny artykułDroga w Krzydłowicach po remoncie