30.6 C
Polkowice
poniedziałek, 21 czerwca 2021 11:32:58
Koronawirus
Strona główna -Promowane- Prestiżowe odznaczenie dla ZG Rudna

Prestiżowe odznaczenie dla ZG Rudna

0
760

Zakłady Górnicze „Rudna” otrzymają honorowe odznaczenie „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”.  O nadanie tego odznaczenia wystąpił burmistrz Polkowic.  

Marszałek Dolnego Śląska pozytywnie zaopiniował wniosek burmistrza Polkowic o nadanie Zakładom Górniczym „Rudna” odznaczenia honorowego „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”.

W tym roku mija 45. rocznica zbudowania  kopalni. ZG „Rudna”. To jedna z najstarszych kopalń Zagłębia Miedziowego. Złożyłem ten wniosek z radością po roku współpracy z dyrekcją ZG Rudna. To forma podziękowania wszystkim tym, którzy tworzyli kopalnię i ją rozwijają. To oni przyczynili się do tego, że gmina Polkowice tak mocno rozwija się gospodarczo i społecznie mówi burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki. – Na tej kopalni pracowali moi rodzice i gdyby spytać każdego z mieszkańców, to zapewne w ich rodzinie też znajdą się takie osoby. Jesteśmy z tym zakładem związani bardzo mocno także historycznie. Przypomnę tutaj wydarzenia z 1981 roku, czyli pacyfikację kopalni, co nieodzownie wpłynęło na losy i historię Polkowic. – dodaje burmistrz.

Teraz wniosek trafi do sejmiku wojewódzkiego. Jeśli zostanie pozytywnie zaopiniowany, wówczas odznaczenie zostanie nadane podczas oficjalnych uroczystości barbórkowych w Polkowicach.

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułPogrom w Polkowicach
Następny artykułMiedź pachnąca solą