0.7 C
Polkowice
środa, 22 stycznia 2020 01:17:45
Strona główna -Promowane- Polkowicki Klub Aktywności i Rozwoju już działa

Polkowicki Klub Aktywności i Rozwoju już działa

0
289

Aktywizacja zawodowa i integracja społeczna osób z niepełnosprawnościami to główne cele, jakie będzie realizować Fundacja Eudajmonia. Organizacja na stałe wraca Polkowic.

 

Przedstawiciele fundacji Eudajmonia otrzymali dziś z rąk burmistrza Polkowic, Łukasza Puźnieckiego, klucze do lokalu przy ul. Hubala 20, gdzie będą mogli realizować swoje cele w zakresie pomocy i wspierania osób z niepełnosprawnościami. Lokal został użyczony przez Gminę bezpłatnie.

Jest to dla nas wyjątkowy dzień, dlatego że jako fundacja przez 13 lat staraliśmy się uzyskać lokal na terenie gminy Polkowice, niestety bez powodzenia poinformowała Małgorzata Karlak-Kąca – kierownik fundacji Eudajmonia – Nareszcie się udało i te klucze, które dziś otrzymaliśmy otworzą nam drzwi do realizacji naszych celów – zaznaczyła.

Dzięki temu fundacja może teraz starać się o zewnętrzne środki na funkcjonowanie polkowickiego Klubu Aktywności i Rozwoju. Główne cele, jakie realizuje to pomoc i wsparcie osób z niepełnosprawnościami w zakresie społecznych działań czy też pokonywanie barier, od architektonicznych po te mentalne. To także wsparcie dla osób mających trudności w poruszaniu się, komunikowaniu oraz wymianie informacji, których doświadczają osoby z niepełnosprawnością.

Dzięki tej fundacji będziemy mogli nareszcie wyjść z domu, bo na ten moment jesteśmy skazani na cztery ściany domu – powiedziała Dorota Krajewska, osoba borykająca się z niepełnosprawnością. –  Siedząc w domu spędzamy czas tak naprawdę przed komputerem, ponieważ tylko w sieci mamy kontakt z innymi ludźmi – dodała.

Te braki, które przez wiele lat w Polkowicach narastały w zakresie polityki społecznej, należy jak najszybciej zniwelować – oznajmił Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. –  Stwarzamy warunki do tego, aby tego typu podmioty społeczne działały na terenie gminy Polkowice – podkreślił.

Dotychczasowy brak lokalu na terenie gminy Polkowice sprawił, że fundacja nie ma jeszcze na ten moment pozyskanych środków na realizację swoich zadań, przez co zajęcia dla klientów odbywają się w ograniczonym zakresie. W niedługim czasie powinno się to jednak zmienić.

Fundacja Eudajmonia jest organizacją non profit, a wszystkie pozyskane środki przeznaczane są na cele statutowe. Wszystkie przedsięwzięcia finansowane są ze środków publicznych (Europejski Fundusz Społeczny, środki samorządowe, PFRON) oraz środków własnych pozyskanych z  darowizn osób fizycznych oraz odpłatnej działalności pożytku publicznego. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego, co uprawnia ja do pozyskiwania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

źródło: polkowice.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj tutaj swoje imię

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com