Centralne Obchody w Polkowicach

0
757

Centralne obchody tegorocznej Barbórki odbędą się w Polkowicach, w Sercu Zagłębia Miedziowego.

Na długo przed uroczystym rozpoczęciem obchodów Barbórki okazję do włączenia się w świętowanie mieli najmłodsi mieszkańcy Polkowic, których już w październiku zaproszono do udziału w barbórkowym konkursie plastycznym. Z kolei dla starszych uczniów klas VI-VIII polkowickich szkół podstawowych przygotowano wyjątkowe „dyktando biegane”. Odbędzie się ono 27 listopada o godz. 10.00 w SP1 w Polkowicach.

Główne obchody Barbórki w Polkowicach rozpoczną się mszą świętą wraz z koncertem chóru ku czci poległych górników. Uroczystość została zaplanowana na godzinę 18.00 w piątek, 29 listopada w kościele Matki Bożej Królowej Polski.

W poniedziałek, 2 grudnia,  w Kinie Polkowice wystąpi Teatr im. Heleny Modrzejewskiej ze spektaklem pt. „Orkiestra”. Dzień później, 3 grudnia, w Galerii „Rynek 26’’ odbędzie się wernisaż wystawy rysunku Krzysztofa Kułacza-Karpińskiego. Tego samego dnia o godzinie 17.00 w Kinie odbędzie się Gala Laureatów II Powiatowego Konkursu Piosenki Górniczej.

Dalsze wydarzenia w ramach obchodów przewidziane są na 4 grudnia. Bogaty program tych wydarzeń obejmuje:

Godz. 15.00 – Oficjalne odsłonięcie makiety wieży szybowej  ZG Rudna
Godz. 15.30 – Uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Górników Polskiej Miedzi przy Rynku
Godz. 16.00 – Uroczysta  Msza św. w kościele Św. Barbary

W czwartek, 5 grudnia o godzinie 19.00 Krzysztof Respondek zaprasza do Kina na wieczór kabaretowy dla Pań – „Dziś każda z nas ma na imię Barbara”.

Centralne obchody barbórkowe KGHM zaplanowane zostały na piątek6 grudnia:

Godz.16.00 – Pochód Lisa Majora
Godz. 16.15 –Skok Przez Skórę + mikołajkowa część artystyczna dla dzieci

W sobotę, 7 grudnia, w Ośrodku Kultury Polkowice odbędzie się Giełda kufli górniczych i minerałów oraz turniej barbórkowy w podnoszeniu ciężarów.

10 grudnia w Galerii „Rynek 26” w Polkowicach będzie miała miejsce gala wręczenia nagród w konkursie literackim. Tematem konkursu jest przedstawienie w formie literackiej postaci górnika związanej z lokalną tradycją górniczą. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Od 13 grudnia do 13 stycznia na Rynku w Polkowicach będzie można oglądać wystawę zdjęć upamiętniających wydarzenia z Grudnia 1981 r.

źródło: polkowice.eu

Poprzedni artykułW Sieroszowicach będzie bezpieczniej
Następny artykułDni Ekonomii Społecznej