Woda zalewa jeden z oddziałów Sier-Polu

0
995
Fot. Mat. prasowe KGHM

KGHM Polska Miedź S.A. precyzuje informacje dotyczące  obecności nadmiaru wody w kopalni Polkowice – Sieroszowice. Woda z górotworu dostała się do wyrobiska. Miedziowa spółka zadbała o bezpieczeństwo górników.

Oddział G-63 kopalni Polkowice-Sieroszowice jest zalewany przez dużą ilość wody z górotworu. Sytuacja ma miejsce na poziomie 900 m. Oddział podobnie jak oddział G-61 zostały tymczasowo wyłączone z eksploatacji. KGHM rozpoznaje sprawę i analizuje sposoby rozwiązania problemu. Przedstawiciele spółki podkreślają, że w Zagłębiu Miedziowym wszystkie kopalnie od samego początku, od rozpoczęcia budowy kombinatu zawsze musiały rozwiązywać problem nadmiaru wody. Tak jest również w tym przypadku.

Tymczasem w rejonie GG-6 oddziału należącego do Kopalni Polkowice-Sieroszowice występuje zwiększony dopływ wody z górotworu do wyrobisk – Zwiększony poziom wody spowodował wyłączenie tylko jednego z 13 oddziałów kopalni – G – 63, profilaktycznie wyłączony z eksploatacji został dodatkowo oddział G – 61 – informuje Anna Osadczuk dyrektor ds. komunikacji. – Ta sytuacja nie powoduje zagrożenia zdrowia pracowników kopalni. Pozostałe oddziały ZG Polkowice – Sieroszowice prowadzą eksploatację, produkcja KGHM Polska Miedź S.A. jest wykonywana na planowanym poziomie,

KGHM zdementował informacje jakoby miało dojść do zalania maszyn spółki. – Na terenie wyłączonego oddziału trwają pracę, które mają ustabilizować i obniżyć poziom wody – dodaje Osadczuk.

Poprzedni artykułNagroda od prezydenta RP dla krwiodawców HDK Serce Górnika
Następny artykułMontują wieżę szybową