23.9 C
Polkowice
sobota, 8 sierpnia 2020 01:33:50
Koronawirus
Strona główna -Promowane- Wagonik w nowej odsłonie

Wagonik w nowej odsłonie

0
681

Słynny polkowicki wagonik zniknął z ulicy Kmicica. Zaniepokojonym odpowiadamy, że wróci, w nowej odsłonie i w nowym miejscu.

 

Temat zniszczonego i zapomnianego wagonika był kilka miesięcy temu przyczyną dyskusji, głównie za sprawą zmiany jego lokalizacji. Przeprowadzka była konieczna, ponieważ w planach przewidziana jest rewitalizacja placu przy ul. Kmicica i budowa parkingów. Przy okazji pojawiały się także propozycje jego renowacji, a także pomysły zupełnie innego, nowego symbolu górniczego, który mógłby powstać w Polkowicach.  Ostatecznie wagonik pozostaje, ale z nowym obliczem.

Postawiony przed laty w ramach przedsięwzięcia społecznego mieszkańców niestety służył głównie jako kontener na  śmieci. Teraz czeka go rewitalizacja – mówi Jacek Głowacki, z referatu inwestycji UG Polkowice.  Na wagoniku pojawią się nowe elementy, logo Gminy i godło górnicze, a całość będzie podświetlona w zielonym kolorze – dodaje.

Zmieni się tez jego lokalizacja. W nowej odsłonie będzie można go oglądać w pobliżu Ronda Żołnierzy Wyklętych już na początku grudnia.