Mie(dź) Rodzinę, czyli wspólna akcja samorządowców i KGHM

0
468

Starosta Polkowicki – Kamil Ciupak wspólnie z innymi samorządowcami z naszego regionu podpisał deklarację, która przypieczętowała włączenie się  w kampanię społeczną pod hasłem Mie(dź) rodzinę.

To wspólny projekt samorządów regionu miedziowego oraz firmy KGHM Polska Miedź S.A. na rzecz wsparcia pieczy zastępczej. 

Akcja ma na celu promowanie rodzicielstwa zastępczego. Chcemy wzmocnić wizerunek pieczy jako alternatywnej formy dla opieki instytucjonalnej w naszym regionie i liczymy tym samym na nowe zgłoszenia chętnych rodzin do opieki nad potrzebującymi dziećmi, których również w naszym powiecie nie brakuje- mówi Starosta Polkowicki.

Dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM -Lidia Marcinkowska-Bartkowiak podkreśliła, że ta akcja to przede wszystkim inwestycja w przyszłość dzieci z Zagłębia Miedziowego. Rodzinny charakter pieczy zastępczej owocuje w życiu dzieci stabilną, zdrową relacją. W naszych programach prospołecznych nie zamykamy się wyłącznie na pomoc naszym pracownikom i ich rodzinom, chcemy aby z naszych zasobów korzystał cały region.

Głównym organizatorem projektu jest sos wioski dziecięce, liczymy, że przy takim wsparciu oraz  deklaracji pomocy ze strony takich firm jak lsEE firma CCC, czy piast group wspólnie odniesiemy sukces dla dobra dzieci.

Kampania informacyjna ma ruszyć na początku przyszłego roku.