Powiat gotowy na zimę

0
353

Polkowicki Zarząd Dróg Powiatowych, jak co roku opracował plan zimowego utrzymania dróg oraz standardy odśnieżania.

Zimowe utrzymanie dróg to prace mające na celu zmniejszenie lub ograniczenie zakłóceń ruchu drogowego wywołanymi takimi czynnikami atmosferycznymi jak śliskość zimowa oraz opady śniegu.

W naszym powiecie utrzymanie dróg prowadzone jest w systemie mieszanym, to oznacza, że część prac wykonujemy sami poprzez nasze służby, a część zadań zlecamy wyłonionym wykonawcom– mówi Adam Mielniczuk Dyrektor Polkowickiego Zarządu Dróg Powiatowych w Przemkowie.

Wykonywane zadania mają charakter profilaktyczny jak na przykład bierna osłona dróg przed zawiewaniem, przygotowaniem materiałów do eliminowanie śliskości nawierzchni, a także działania zapobiegające, jak usuwanie śniegu, czy niwelowanie śliskości.

Przypomnijmy, że  powiat polkowicki to w sumie ok. 780km ² powierzchni z czego sieć dróg stanowi 248,967 km, a tereny zamiejskie to aż 237,879km dróg. Zdecydowana większość z nich to nawierzchnia twarda.

Utrzymanie dróg publicznych w stanie całkowitego bezpieczeństwa jest technicznie niemożliwe. Kierowca zawsze powinien liczyć się z możliwością  napotkania odcinka drogi w stanie zagrażającym bezpieczeństwu jazdy, dlatego wszystkich kierowców poruszających się po naszych drogach prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.