Mikołajkowe spotkanie w starostwie

0
525

Czy w urzędzie musi być szaro, cicho i poważnie? W minioną sobotę starostwo powiatowe w Polkowicach udowodniło, że nie. Potwierdził to uśmiechnięte buzie ponad setki dzieci, które bawiły się w murach polkowickiego starostwa.

Stowarzyszenie ONE było inicjatorem przedsięwzięcia, które skupiło wokół siebie wiele lokalnych instytucji, organizacji i firm.  Dzieci z powiatu polkowickiego, osoby z niepełnosprawnościami oraz rodziny zastępcze i podopieczni z placówki Skarbek, zdobywały kolejne stopnie sprawności, aby na koniec spotkać się z Mikołajem i dostać od niego upominek.

Sala konferencyjna, gdzie zwykle obraduje Rada Powiatu Polkowickiego, wypełniła się gwarem i śmiechem dzieci. Czekały na nie różne atrakcje, zdobienie pierników, projektowanie świątecznych kartek, gry i zabawy zręcznościowe, wata cukrowa, tańce, wyspy klocków, fotolustro. 

Cieszymy się, że udało się zaprosić do wspólnej zabawy całe, wielopokoleniowe rodziny i pokazać, że w przedświątecznym zabieganiu najważniejsze, aby być razem. Jest to pierwsza tego typu inicjatywy w murach naszego budynku, ale frekwencja pokazała, że pomysł zabawy w takim miejscu był trafiony– mówi Krzysztof Nester, Wicestarosta.

Trzeba przyznać, że dzieci bawiły się świetnie!