Sylwester w Polkowicach

0
1257

Zamiast pokazu sztucznych ogni, pokaz laserowy – tak będziemy świętować wejście w 2020 rok. Sylwestrowy pokaz laserowy wzbogacony o efekty dźwiękowe rozpocznie się piętnaście minut po północy na Polkowickim Centrum Piknikowym.

Sylwestrowy pokaz laserowy to w Polkowicach nowość. Do tej pory z okazji wejścia w nowy rok władze gminy organizowały dla mieszkańców huczny pokaz fajerwerków. W ostatnich latach jednak taka forma świętowania coraz częściej spotyka się z krytyką miłośników zwierząt, które w większości panicznie boją się huków petard. W związku z tym na jednym z profili społecznościowych burmistrza Polkowic rozpisana została ankieta, w której zapytano mieszkańców, czy chcą tradycyjny pokaz sztucznych ogni czy nowoczesny pokaz laserowy. Większość opowiedziała się za drugą opcją.
Sylwestrowy pokaz laserowy podobny będzie do tego, który w ramach obchodów barbórkowych 6 grudnia rozświetlił polkowicki rynek. Rozpocznie się punktualnie piętnaście minut po północy na Polkowickim Centrum Piknikowym przy ul. Skalników.
źródło: polkowice.eu