2.9 C
Polkowice
piątek, 3 kwietnia 2020 03:58:55
Koronawirus
Strona główna -Promowane- Konsultacje również przez internet

Konsultacje również przez internet

0
393

W ramach konsultacji społecznych, mieszkańcy gminy Polkowice będą mogli decydować i wyrażać swoje opinie dotyczące rozwoju miasta nie tylko podczas otwartych spotkań, ale również przez internet. Dodatkowo sami będą mogli inicjować takie konsultacje.

 

Radni miejscy podczas sesji jednogłośnie przyjęli uchwałę określającą nowe zasady i tryb przeprowadzania konsultacji społecznych. Tym samym, wiążące staną się głosy i opinie mieszkańców wyrażone drogą elektroniczną.

Do tej pory, aby wziąć udział w konsultacjach społecznych konieczny był osobisty udział w spotkaniach. Nowe zasady wprowadzają szereg dodatkowych narzędzi po to, aby każdy zainteresowany mógł z nich dowolnie i wygodnie korzystać. Nowością będzie możliwość głosowania czy wyrażania swoich opinii przez internet za pomocą strony www.konsultacje.polkowice.eu – wyjaśnia Wojciech Żbikowski, pełnomocnik burmistrza ds. komunikacji z mieszkańcami.

Przyjęta uchwała umożliwia mieszkańcom inicjowanie własnych konsultacji. Zgodnie z jej zapisami pomysł musi poprzeć co najmniej 300 mieszkańców gminy Polkowice. Inicjatorami przeprowadzenia konsultacji może być również burmistrz i rada miejska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj tutaj swoje imię

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com