Gorąco w Chocianowie – zatrzymania i prokuratorskie zarzuty

0
3661

Jak poinformował oficjalny portal miasta Chocianowa – chocianów.pl – jeden z powiatowych komentatorów życia publicznego, Mikołaj O. został zatrzymany i oskarżony o przestępstwo o charakterze seksualnym na szkodę małoletniej dziewczyny w wieku poniżej 15 lat. W związku z prowadzonym postępowaniem został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Mikołaj O. to najbliższy współpracownik Sławomira Tomczaka z Bazylianka TV. Panowie w niewybredny i mocno subiektywny sposób komentują sytuację polityczną w powiecie polkowickim i lubińskim, częstokroć naciągając rzeczywistość pod swoje tezy.

W programach, które tworzą wychwalane są działania osób związanych tylko z opozycją. W Polkowicach duet ochoczo sięga po komentarze polkowiczanina Leszka Jasicy, przymila się również do niektórych radnych opozycyjnych.


Od lewej: Sł. Tomczak, Leszek Jasica. Fot.YT

Czy po zatrzymaniu współpracownika Sł. Tomczak przygotuje materiał o poczynaniach swojego kolegi? Wątpimy.

Pytani o komentarz lokalni politycy, niemal jednym głosem odpowiadają: czy wobec zaistniałej sytuacji nadal z Bazylianką będą współpracować polkowiccy komentatorzy życia politycznego, czy zechcą swoją twarzą nadal firmować duet „dziennikarzy”, z których jeden usłyszał tak poważne zarzuty?

Ze względu na dobro śledztwa, a przede wszystkim dobro małoletniej pokrzywdzonej prokuratura nie ujawnia zarówno szczegółów śledztwa, jak i samego zatrzymania.

Źródło: chocianów.pl, youtube