Bezpieczne przedszkolaki

0
173

Dzielnicowy Posterunku Policji w Przemkowie przeprowadził pogadankę z dziećmi pod hasłem „Bezpieczne Ferie 2020”. Podczas spotkania przedszkolaki poszerzyły wiedzę na temat tego jak bezpiecznie zachować się w domu i w przedszkolu oraz poza domem w czasie ferii zimowych. Funkcjonariusz przypomniał dzieciom o konieczności noszenia odblasków oraz o niebezpieczeństwach czyhających ze strony nieznajomych osób.

Okres przed feriami zimowymi to czas, kiedy policjanci ostrzegają dzieci przed zagrożeniami z jakimi mogą się spotkać podczas zimowego wypoczynku. W trakcie ferii pogoda sprzyja zabawom na świeżym powietrzu, na śniegu i lodzie, dlatego policjant rozmawiając z dziećmi ostrzegał najmłodszych, aby nie wchodzili na zamarzniętą taflę stawu, rzeki czy jeziora – uświadamiając konsekwencje takich zabaw.

Policjant przestrzegł też dzieci, aby nie zjeżdżały ze stromych górek czy skarp usytuowanych w pobliżu tras komunikacyjnych. Ponadto upominał dzieci, aby nie nacierały się śniegiem, nie rzucały twardymi śnieżkami w siebie oraz w jadące pojazdy.

Bezpieczeństwo dzieci na drodze nie tylko podczas ferii, ale i na co dzień jest bardzo ważnym zagadnieniem, dlatego też na każdym kroku warto przypominać o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się podczas różnych sytuacji.

sierż. szt. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy
KPP w Polkowicach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj tutaj swoje imię