Nowa sołtys w Żelaznym Moście

0
321

Beata Sperka nową sołtys, a Teresa Poręba, Małgorzata Soróbka i Maria Kowalczyk nowymi członkami Rady Sołeckiej. Tak zadecydowali mieszkańcy sołectwa.

Na to głosowanie oczekiwano w Żelaznym Moście z niecierpliwością. Po ustąpieniu z funkcji poprzedniej pani sołtys oraz trzech członków Rady Sołeckiej, burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki podpisał zarządzenie na mocy którego odbyło się głosowanie na wakujące funkcje.
W wyborach wzięło udział 39 mieszkańców Żelaznego Mostu. Po sprawdzeniu quorum i ukonstytuowaniu się komisji skrutacyjnej przystąpiono do zbierania kandydatur na nowego sołtysa. W sumie na kandydowanie zgodziły się dwie panie: Małgorzata Soróbka i Beata Sperka. Po oddaniu i przeliczeniu głosów okazało się, że różnicą jednego głosu na nowego sołtysa została wybrana Beata Sperka.
Drugim głosowaniem tego wieczoru był wybór trzech członków Rady Sołeckiej. Na kandydowanie zgodziły się trzy panie: Teresa Poręba, Maria Kowalczyk oraz Małgorzata Soróbka. Po oddaniu i przeliczeniu głosów cała trójka została wybrana na członków Rady Sołeckiej w Żelaznym Moście.
Komisji wyborczej przewodniczył Mariusz Zybaczyński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach, który pogratulował nowo wybranym przedstawicielom samorządu sołeckiego i zapewnił o wsparciu Gminy Polkowice w realizacji powierzonych mu zadań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj tutaj swoje imię