Zobacz, jakie zmiany czekają Aquapark!

0
428

Wkrótce Aquapark przejedzie kompleksowy remont. Trzy zewnętrze rury, w tym multimedialna, zabawki w basenie dziecięcym, powiększona strefa relaksu czy dwupoziomowy mokry plac zabaw – to tylko niektóre z nowości przewidzianych w obiekcie.

Na remont Aquaparku mieszkańcy czekali od dawna.

– Największym problemem jest przede wszystkim dach. Jest on nieszczelny i nie pozwala w odpowiedni sposób zarządzać ciepłem. W związku z tym, jeśli nie rozpoczniemy modernizacji halę rekreacyjną oraz kręgielnię musielibyśmy w perspektywie kilku miesięcy zamknąć – mówi Sebastian Sypko, prezes zarządu Aquapark S.A.

Po remoncie budynek ma być estetyczny i nowoczesny. W projekcie przewidziano wiele atrakcji.

– Dziką rzekę zastąpi rodzinna zjeżdżalnia. Zostaną zamontowane również nowe rury: multimedialna, ocieplona oraz szybka. Wymianie ulegnie także rura pontonowa. Specjalnie dla najmłodszych planowane jest utworzenie dwupoziomowego mokrego placu zabaw oraz nowych atrakcji w basenie dziecięcym –  opowiada Sebastian Sypko.

Założenie przewiduje również powiększenie strefy relaksu o wannę z solanką oraz tężnię. Kolejną nowością będzie duża siłownia, a także kulkowy plac zabaw. Modernizację przejdzie również kręgielnia. Dodatkowo zmiana konstrukcji dachu zredukuje straty ciepła oraz przywróci prawidłową wentylację.

– Warto zainwestować w renowację obiektu. W Polkowicach jest 22 tys. mieszkańców, natomiast w ostatnim czasie Aquapark, co miesiąc odwiedza blisko 28 tys. osób. Te liczby mówią same za siebie – zaznacza prezes Sypko.

Rada Miejska w Polkowicach większością głosów, przy siedmiu wstrzymujących się, zdecydowała się poprzeć ten projekt. Zgodnie z ich decyzją gmina udzieli spółce poręczenia kredytu w wysokości 35 mln zł.

– Aquapark pełni ważną rolę zarówno dla miasta, jak i okolicy. Można tam odpocząć, zrelaksować się, spędzić czas z rodziną, znajomymi. Co ważne, jest to również miejsce, gdzie mieszkańcy Polkowic się leczą. Chodzą na rehabilitacje i zabiegi – mówi Mariusz Zybaczyński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Polkowicach.

Aquapark w ostatnim czasie wprowadził wiele nowości m.in. bistro, duży wybór zajęć fitness czy cykliczne festiwale dmuchawców. W związku z tym, że oferta jest wciąż uatrakcyjniana, z obiektu korzysta coraz więcej osób. W ubiegłym roku Aquapark odwiedziło blisko 20 tys. osób więcej niż w latach poprzednich.

via: polkowice.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Podaj tutaj swoje imię