Wraca temat sygnału GSM w rejonie Żelaznego Mostu

0
646

Sygnału GSM ma się poprawić w miejscowościach leżących w pobliżu OUOW Żelazny Most. Termin montażu nowych nadajników jest już uzgodniony. Będą na szybach ZG Lubin (L-VI) w okolicy Rynarcic oraz szybach ZG Rudna R-VII (okolice Komornik) i R-VIII (okolice Pieszkowic).

O sprawie mówiło się od lat. Była przedmiotem rozmów zarówno ze strony KGHM, jak i władz gmin, m.in. przy konsultacjach z mieszkańcami pięciu miejscowości gminy Polkowice, kiedy zapadały decyzje dotyczące budowy kwatery południowej OUOW Żelazny Most. Niestety żaden z operatorów nie był zainteresowany budowami stacji bazowych na terenie, którego zaludnienie jest zbyt małe. Ostatecznie sprawę zaczął pilotować KGHM, który deklarował, że postara się pomóc lokalnej społeczności z małych miejscowości gmin Rudna i Polkowice, leżących w sąsiedztwie OUOW Żelazny Most. Na jednym z ostatnich spotkań z mieszkańcami Rynarcic (gmina Rudna) padły konkretne deklaracje związane  terminem uruchomienia nowych nadajników telefonii komórkowej. Ich uruchomienie ma nastąpić w czasie tegorocznych wakacji.

– Trwają rozmowy z przedstawicielami POLKOMTEL-a, sprawdzane są wszystkie opcje. Mieszkańcy powinni odczuć znaczącą poprawę jakości sygnału GSM po zamontowaniu nadajników na szybach L-VI , R-VII oraz R-VIII, co planowane jest na lipiec, sierpień bieżącego roku. Oczywiście bierzemy pod uwagę różne scenariusze, dlatego po uruchomieniu nadajników będziemy pracować nad mocą sygnału czy zmianą pola. Dokonywać będziemy na bieżąco wszystkich niezbędnych korekt, by mieszkańcy mogli w pełni korzystać z telefonów i mieli swobodny dostęp do internetu – mówił podczas spotkania w Rynarcicach Ireneusz Jazownik, dyrektor naczelny Centralnego Ośrodka Przetwarzania Informacji.

Na podstawie: inf własne/rudna.pl