Decyzja burmistrza Polkowic w sprawie żądań Poczty Polskiej

0
438

W piątek (24.04) do Urzędu Gminy w Polkowicach dotarło pismo od Poczty Polskiej z żądaniem przekazania danych osobowych ze spisu wyborców – mieszkańców gminy Polkowice. Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki, jako administrator tych danych, nie wyraził zgody na ich przekazanie. Opinie i analizy którymi dysponuje nie pozostawiły wątpliwości, że brak jest do tego podstaw prawnych.

– Obejmując urząd burmistrza Polkowic ślubowałem, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy. Zgodnie z obowiązującym prawem samorządy mogą udostępniać dane osobowe wyłącznie na podstawie obowiązującej ustawy. Takiej ustawy obecnie nie ma – wyjaśnia burmistrz Polkowic.

– W trakcie trwającej obecnie epidemii skupiam się przed wszystkim na zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom Gminy Polkowice. Dlatego przyłączam się do apelu samorządowców skierowanego do Prezydenta RP, rządu i wszystkich ugrupowań politycznych w parlamencie, o wypracowanie wspólnych decyzji, umożliwiających przeprowadzenie wyborów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i gwarantujących bezpieczeństwo ich uczestników – dodaje burmistrz Puźniecki.

Burmistrz Polkowic zapewnia, że jeśli sytuacja prawna w tym kontekście się zmieni, ponownie podda analizie prawnej żądanie Poczty Polskiej.