Pijany kierowca zabił na drodze

0
791
Fot. KPP Polkowice

Pijany kierowca spowodował wypadek. Miał 0,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zabił 62-letniego mieszkańca powiatu polkowickiego.

Do wypadku doszło przed siódmą rano na drodze powiatowej między Chocianowem, a Nową Kuźnią. Mieszkaniec powiatu bolesławieckiego (32-lata) jechał citroenem C5. W pewnym momencie zjechał na przeciwny pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z seatem, którym kierował 62-letni mieszkaniec powiatu polkowickiego. Niestety zmarł na miejscu. Jego seat nie miał szans w zderzeniu z większym i cięższym citroenem. Czynności wykonywane przez policjantów doprowadziły do badania trzeźwości sprawcy wypadku. Wtedy potwierdziło się, że mężczyzna był pijany. Wydmuchał 0,75 promila alkoholu. Pod nadzorem policji trafił do szpitala, gdyż odniósł urazy w trakcie zderzenia.

– W wypadku, w którym następstwem jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – informuje Przemysław Rybikowski, oficer prasowy polkowickiej policji.