Zarazili się koronawirusem. Pracownicy ZG Rudna w izolacji

0
905

U trzech pracowników Zakładów Górniczych Rudna potwierdzono zarażenie koronawirusem. Pracownicy są w izolacji.

Firma zawiadomiła wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z zarażonymi pracownikami Zakładów Górniczych Rudna. Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi ochrony epidemiologicznej, pracownicy są w izolacji. –  W spółce na bieżąco wdrażane są zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. Zwłaszcza teraz, szczególnie mocno przypominamy załodze o obowiązku przestrzegania wszelkich wytycznych – informuje KGHM w przekazanym komunikacje.

KGHM od wielu tygodni prowadzi działania prewencyjne, mające na celu ochronę pracowników przed zakażeniem. Na oddziałach, w przestrzeniach wspólnych regularnie wykonuje się dezynfekcję. Do kopalni i hut trafia produkowany przez spółkę Grupy Kapitałowej KGHM NITROERG, płyn biobójczy. Aby ograniczyć ryzyko pojawienia się wirusa zamontowano systemy termowizyjne przed wejściami do oddziałów.

Pracownikom, Spółka zapewniła środki higieny. Znają oni również instrukcje dotyczące zachowania profilaktyki i zasad higieny. Wszystkich środki przekazu, które działają  w grupie kapitałowej KGHM, na bieżąco przekazują zalecenia i komunikaty służb sanitarnych.

Spółka poinformowała, że wszystkie procesy produkcyjne przebiegają bez zmian, sytuacja nie stwarza zagrożenia dla funkcjonowania żadnego z projektów prowadzonych przez KGHM.

Poprzedni artykułNie będzie Dni Polkowic 2020
Następny artykułKradł rowery, policjanci go wytropili