Po przerwie na czas pandemii, otwierają żłobek

0
165

Od poniedziałku, dzieci wracają do żłobka w Polkowicach. Na początek przyjmie 30 dzieci, później o 11 więcej. Dyrekcja zapewnia, że placówka jest dobrze przygotowana do pracy w warunkach zaostrzonych norm sanitarnych.

– Zadzwoniliśmy do wszystkich rodziców, żeby zapytać kto rzeczywiście potrzebuje opieki nad dzieckiem w naszej placówce w najbliższym czasie. Przekazaliśmy też informację, jak teraz będzie wyglądać przyjmowanie, odbieranie oraz pobyt dzieci w żłobku. W wyniku przeprowadzonych rozmów 30 rodziców zgłosiło bezwzględną potrzebę skorzystania z usług naszej palcówki. Natomiast od 18 maja przyjmiemy kolejnych 11 dzieci – informuje Agnieszka Tomczak, dyrektor Żłobka Miejskiego Nr 1 „Krasnal” w Polkowicach.

Od poniedziałku w żłobku obowiązywać będzie aż dziewięć nowych procedur bezpieczeństwa.  Wszystkie mają służyć zminimalizowaniu ryzyka zarażenia koronawirusem. Oprócz procedur przygotowano odpowiedni zapas środków ochrony osobistej i płynów do dezynfekcji rąk oraz powierzchni.

– Poinformowaliśmy też rodziców, że przez ograniczenia sanitarne nie jesteśmy w stanie świadczyć opieki na dotychczasowym poziomie. Mam tu na myśli zabawy  kontaktowe, taneczne, plastyczne, w tym sensoplastyczne. Zapewniam jednak, że dołożymy wszelkich starań, aby pobyt dzieci w naszej placówce był dla nich przyjemny – deklaruje dyrektor Agnieszka Tomczak.

Rodzice, których dzieci od poniedziałku trafią do żłobka, byli zobowiązani do dostarczenia do piątku (8.05) kompletu wypełnionych i podpisanych  dokumentów zgłoszeniowych. Wszystkie wysyłano mejlem.