Autobusy wracają na trasy

0
244

Od poniedziałku autobusy ponownie ruszają na trasy. Gmina przywróciła większość większość kursów na liniach komunikacji miejskiej oraz w połączeniach międzygminnych.

– W przepisach dotyczących zmniejszania obostrzeń, zostały złagodzone ograniczenia przemieszczaniu się, można otwierać centra handlowe, obiekty rekreacyjne oraz lecznice rehabilitacyjne – mów Jan Wojtowicz, pełnomocnik ds. górnictwa i komunikacji w Urzędzie Gminy Polkowice. – Otrzymujemy także liczne sygnały od mieszkańców z prośbami o wznowienie komunikacji.

Uruchomiony będzie przystanek na ROD „Miedzianka”. Korzystając z linii nr 6 działkowicze będą mogli tam dotrzeć przed południem: około godz. 7 i 10, a wrócić przed godz. 19.

Wracają również połączenia międzygminne na liniach: nr 20 relacji Polkowice – Grębocice- Polkowice, nr 24 na trasie Polkowice – Gaiki – Polkowice. Realizowane są również  połączenia z gminą wiejską Lubin na linii nr 26 relacji Polkowice – Szklary Górne – Polkowice.

– Przypominamy, że bez zmian funkcjonuje połączenie na linii numer 110 Polkowice – Lubin, które jest obsługiwane przez PKS Lubin – dodaje pełnomocnik.

Zaktualizowane rozkłady jazdy dostępne będą od niedzieli, 10 maja, na stronie Zakładu Komunikacji Miejskiej.