23.4 C
Polkowice
czwartek, 4 czerwca 2020 17:15:38
Koronawirus
Strona główna -Promowane- Nie wszystkie przedszkola otwarte

Nie wszystkie przedszkola otwarte

0
201

Pod opieką nauczycieli w przedszkolach jest w sumie  dziewięcioro dzieci i piętnastka dzieci w żłobku. Na razie otwarte są placówki nr 2, 4 i 6 oraz żłobek miejski.

 

Do Przedszkola Miejskiego nr 2 przyprowadzono piątkę dzieci, do Przedszkola Miejskiego nr 6 czworo, a do Przedszkola Miejskiego nr 4 nie przyprowadzono żadnego dziecka, mimo zgłaszanych wcześniej przez rodziców deklaracji. Do żłobka rodzice przyprowadzili 15 maluszków.

Wobec wszystkich rodziców oraz dzieci zastosowano przy przyjęciu opracowane wcześniej procedury. Dotyczyły one m. in. zakazu wchodzenia rodziców do wnętrza budynków, przejmowaniu dzieci przez personel przedszkoli oraz mierzenie temperatury dzieciom. Podobne procedury zostaną zastosowane podczas przekazywania dzieci rodzicom.

Z sal w żłobku oraz w przedszkolach już w ubiegłym tygodniu wyniesiono wszelkie przedmioty, których nie da się na bieżąco dezynfekować. Personel dba, aby przebywające w poszczególnych salach dzieci zachowywały pomiędzy sobą odpowiedni odstęp.

Wszystkie placówki nadal przyjmują wnioski rodziców o konieczności zapewnienia opieki dla ich dzieci lub wnioski o rezygnację z takiej opieki. Sytuacja jest więc dynamiczna i liczba dzieci objętych opieką w poszczególnych przedszkolach i w żłobku może się zmieniać.

Na czwartek, 14 maja, zaplanowano otwarcie pozostałych dwóch przedszkoli miejskich – nr 3 i 5.

przez: polkowice.eu