Aleja Jana Pawła II coraz bliżej

0
767

Jedna z największych w historii Polkowic inwestycji drogowych jest na zaawansowanym etapie realizacji. Całość ma kosztować blisko 33 mln zł. Przypomnijmy, że gminie udało się pozyskać na ten cel ponad 16 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych.

Budowa Alei Jana Pawła II ruszyła w lipcu 2019 roku i planowo ma zakończyć się w 2021 roku. Oczywiście, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Na razie właśnie na to się zapowiada.

– W tej chwili zakończono roboty ziemne oraz sieciowe, związane z budową kanalizacji deszczowej, usunięciem kolizji z urządzeniami infrastruktury podziemnej. Wykonano też kanalizację teletechniczną – mówi Tomasz Duszyński, kierownik Referatu Inwestycji UG Polkowice.

Wykonawcą wszystkich robót jest firma Budimex. Plac budowy jest rozległy. Roboty trwają na kilku frontach jednocześnie.

– Wykonano nawierzchnię asfaltową wraz z warstwą wiążącą na ulicy Liliowej. Dodatkowo powstały chodniki z kostki betonowej oraz warstwa podbudowy pod nawierzchnię ścieżek asfaltowych, zatok autobusowych z kostki granitowej. Zamontowano też fundamenty pod montaż słupów oświetleniowych oraz wykonano sieć zasilającą oświetlenie drogowe – relacjonuje Tomasz Duszyński.

Jak dodaje Mariusz Kozłowski, inspektor nadzoru inwestycji, na rondzie alei Jana Pawła II z ulicą Liliową ułożono warstwy podbudowy pod nawierzchnię asfaltową, a także krawężniki granitowe. Jest już też nawierzchnia chodników z kostki betonowej i sieć zasilająca oświetlenie drogowe.

– Wykonano też warstwy podbudowy pod nawierzchnię asfaltową na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jaskrową. Tam też ułożono krawężnik betonowy oraz obrzeża betonowe i ściek przykrawężnikowy. Trwa układanie nawierzchni chodnika kostki betonowej – mówi Tomasz Duszyński.

– Inwestycja ta zdecydowanie odciąży ruch w naszym mieście – mówi Robert Drobina, radny Lepszych Polkowic. – Kiedy powstanie cała Aleja Jana Pawła II, zdecydowanie poprawi się komunikacja na Dolnych Polkowicach. Nie tylko samochodowa, ale też piesza i rowerowa – dodaje.

Ze względu na rozmach i długość tej inwestycji uzgodniono m. in. dojazd do placu budowy, tak by prace były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców.

 

przez: polkowice.eu

Poprzedni artykułNowa siedziba ZKM
Następny artykułPijemy coraz więcej. Jakie trunki preferujemy?
klaudia@faktypolkowice.pl tel. 507 308 651