Serce Polkowic bije bardzo mocno

0
626

Około 240 kilogramów – to bilans pierwszej zbiórki plastikowych nakrętek do miedzianego kosza stojącego na polkowickim rynku. Pojemnik został opróżniony w poniedziałkowe przedpołudnie, 25 maja, ale nawet wtedy mieszkańcy dorzucali jeszcze nakrętki.

Od środy, 20 maja, kiedy w centrum Polkowic pojawił się miedziany kosz w kształcie logo naszej gminy i ogłoszona została pierwsza zbiórka plastikowych nakrętek, pojemnik zapełnił się na tyle, że mieszkańcy zostawiali je obok, w reklamówkach.

Pracownicy polkowickiego Centrum Kultury, które opiekuje się koszem wspólnie z Centrum Wolontariatu, opróżnili jego zawartość. Efekt jest imponujący. Sześć worków, a w nich ok. 240 kg nakrętek.

– Bardzo dziękuję wszystkim za hojność i okazane serce – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Wierzę, że jest to jedna z wielu akcji, które przełożą się na realną pomoc potrzebującym – dodaje.

Przypomnijmy, konstrukcja w kształcie miedzianego serca powstała dzięki współpracy Gminy Polkowice z KGHM ZANAM. Bohaterem pierwszej zbiórki jest pięcioletni Gracjanek, syn pracownika tego zakładu. Dodajmy, że charytatywny cel całego przedsięwzięcia łączy się też z edukacją ekologiczną.