Wielkie „Sprzątanie Świata” w Polkowicach

0
321

Ponad osiemdziesiąt osób wzięło udział w akcji „Sprzątanie Świata”, zorganizowanej przez Lepsze Polkowice.  Uczestnicy akcji uzbierali około 200 worków śmieci, a do tego sporo odpadów wielkogabarytowych. Po ciężkiej pracy wszyscy zasiedli przy wspólnym ognisku. Upiekli kiełbaski i odetchnęli w wysprzątanym lesie.

Ponad osiemdziesiąt osób wzięło udział w akcji „Sprzątanie Świata”, zorganizowanej przez Lepsze Polkowice. W zaledwie trzy godziny polkowiczanie zebrali w okolicznych lasach ponad dwie tony odpadów. Znaleźli  walizkę, stare meble, telewizor, a nawet drzwi.

– Inicjatywa wyszła od samych mieszkańców, którzy korzystają z tych terenów zielonych. Często przychodząc na miejsce i chcąc skorzystać z uroków lasu, napotykają na wiele odpadów pozostawionych przez inne osoby –  mówi Mariusz Zybaczyński, szef klubu radnych Lepsze Polkowice.

Oprócz rajców i burmistrza Polkowic lasy sprzątali rodziny polkowiczan z dziećmi oraz zuchy i harcerze z polkowickiego hufca.  Uczestnicy akcji podzieleni zostali na 5 drużyn. Każda z nich miała do posprzątania jeden z obszarów: Ścieżka Zdrowia, rowy i teren za garażami, plac piknikowy na os. Polanka, „Brzózki” oraz Cegielnia. Polkowiczanie wyrobili się w trzy godziny. Wszystkie posprzątane odpady zwieziono w jedno miejsce, skąd ma je odebrać Polkowicka Dolina Recyklingu. Uzbierano około 200 worków śmieci, a do tego sporo odpadów wielkogabarytowych. Po ciężkiej pracy wszyscy uczestnicy zasiedli przy wspólnym ognisku. Upiekli kiełbaski i odetchnęli w wysprzątanym lesie.

Poprzedni artykułNowa droga w Moskorzynie
Następny artykułSmaki Świata w Polkowicach