Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Polkowic

0
256

25. wędkarzy z Koła Polskiego Zawiązku Wędkarskiego Polkowice-Miasto wzięło udział w zawodach o Spinningowy Puchar Burmistrza Polkowic. Puchar zdobył  Marcin Rzepecki.

Na odrzańskim łowisku w pobliżu Grodźca Małego k. Głogowa, odbyły się zawody wędkarskie o Spinningowy Puchar Burmistrza Polkowic. Wzięło w nim udział 25 wędkarzy – członków koła Polskiego Zawiązku Wędkarskiego Polkowice-Miasto. Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki podczas spotkania z zarządem koła i sędziami rozmawiał m. in. o projekcie przywrócenia dla wędkarzy dawnych stawów na Paulinowie oraz o planach koła na najbliższy rok.

– Zawsze z wielką sympatią obserwuję działalność polkowickiego koła PZW. To nie tylko wspaniałe hobby, ale także umiejętność łączenia aktywnego wypoczynku wśród uroków przyrody, z działalnością proekologiczną – mówił Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic.

Puchar ufundowany przez burmistrza Polkowic zdobył Marcin Rzepecki, wyprzedzając Ryszarda Gidela oraz Krzysztofa Obrzuta.

– Aura była wymarzona na wędkowanie na rybę drapieżną: okonie, sandacze, szczupaki – relacjonuje Jerzy Dziuk z koła PZW Polkowice-Miasto. – Początek jesieni to najlepsza pora na takie połowy. Dlatego wszyscy liczyli na dobry połów, i większości dopisało szczęście – dodaje.

Zwycięzca tegorocznych zawodów spinningowych o puchar burmistrza złowił ponad 2,1 kg ryb. Drugi i trzeci zawodnik nałowili odpowiednio 1,2 kg oraz 0,6 kg.

 

Poprzedni artykułSmaki Świata w Polkowicach
Następny artykułSzczepienia dla 14-latek