Dublety Sobkowa i Baranowskiego

0
1550

Kolejne cenne punkty dodali do swojego konta podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia. Zielono-czarni pokonali na Kopalnianej Pogoń Siedlce 4:1.

Polkowiczanie rozpoczęli spotkanie z wysokiego „C”, bo już po już po 9. minutach prowadzili 2:0 a na listę strzelców wpisali się kolejno: Eryk Sobków i Filip Baranowski. Później gra się wyrównała i pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy. Po zmianie stron zaatakowali rywale, stwarzając sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia goli. W 76. min. Sobków wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego Piotra Azikiewicza i uderzeniem głową skierował futbolówkę do bramki Pogoni. W doliczonym czasie gry czwartego gola dla zielono-czarnych strzelił Baranowski. Honorową bramkę dla gości zdobył Bartosz Brodziński.

Górnik Polkowice – Pogoń Siedlce 4:1 (2:0)
Bramki: Eryk Sobków 3, 76, Filip Baranowski 9, 90 – Kacper Falon 89, Bartosz Brodziński 90 (k)

Górnik Polkowice: 74. Jakub Szymański – 25. Karol Fryzowicz (86, 27. Mateusz Baszak), 6. Maciej Kowalski-Haberek, 84. Marek Opałacz (39, 3. Mateusz Magdziak), 77. Piotr Azikiewicz – 29. Filip Baranowski, 30. Kamil Wacławczyk (63, 20. Rafał Karmelita), 8. Bruno Żołądź (86, 22. Adam Mazurowski), 23. Eryk Sobków, 13. Ernest Terpiłowski (64, 10. Adam Borkowski) – 17. Mariusz Szuszkiewicz.

Pogoń Siedlce: 12. Rafał Misztal – 28. Marcin Kozłowski I, 18. Ivan Očenáš (46, 77. Eryk Więdłocha), 31. Bartosz Brodziński, 2. Krystian Miś (62, 16. Wiktor Preuss) – 11. Ishmael Baidoo, 55. Oskar Repka, 4. Oskar Sewerzyński (46, 6. Mateusz Piotrowski), 7. Piotr Marciniec (70, 70. Kacper Falon), 23. Franciszek Wróblewski – 22. Maciej Górski (75, 9. Kamil Walków).

żółte kartki: Żołądź, Szuszkiewicz, Fryzowicz – Górski, Więdłocha.