Dzieci poznają uroki jesieni

0
275

Dzieci i nauczyciele z Przedszkola Miejskiego nr 2 w pełni korzystają uroków jesieni.  Wycieczka edukacyjna do ekomuzeum oraz integracyjna impreza plenerowa była nie lada atrakcją.

 

Ekomuzeum to wyjątkowe miejsce otoczone lasem i wrzosowiskami, pełne ziół i pozytywnej energii. Wizyta przedszkolaków rozpoczęła się od warsztatów, podczas których dzieci zdobyły wiedzę na temat zielarstwa.

– Największą atrakcją było samodzielne wykonanie olejków zapachowych. Po warsztatach dzieci przeszły ścieżkę sensoryczną i odwiedziły pomnik przyrody, Lipę Wróżkę – mówi  Anna Ciechanowicz, nauczycielka w Przedszkolu Miejskim nr 2 ,, Słoneczko”.

Polkowickie „Słoneczko” bardzo dba o swoje pociechy. Organizuje imprezy integracyjne, wycieczki. Jedną z ciekawych imprez, która już się wpisała na stałe do kalendarza jest Impreza integracyjna dla dzieci i rodziców „Z jesiennym ziemniaczkiem za pan brat”

– Grupa starszaków wraz z rodzicami przywitała jesień imprezą plenerową bawiąc się na łonie natury. Były zabawy integracyjne, konkurencje sportowe, rzeźby z ziemniaka oraz piosenki przy ognisku – mówi Aneta Ślusarska, nauczycielka w Przedszkolu Miejskim nr 2 ,, Słoneczko”.

Poprzedni artykułDublety Sobkowa i Baranowskiego
Następny artykułZ zajazdu do …więzienia