38 mandatów za brak maseczek. Policjanci egzekwują obostrzenia

0
959

Wprowadzenie na terenie powiatu polkowickiego “strefy czerwonej” spowodowało więcej kontroli przestrzegania zasad kwarantann domowych oraz obowiązku zakrywania ust i nosa, a także zachowania dystansu społecznego. Od soboty wlepiono 38 mandatów za brak maseczki.

Policjanci w trakcie patroli napotkali na swojej drodze kilkadziesiąt nieodpowiedzialnych osób, które lekceważą wprowadzone w sobotę ograniczenia. Podchodząc lekceważąco do wprowadzonych obostrzeń narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale też innych.

Ci ci nie stosują się do obostrzeń są karani mandatami. – Od soboty wystawiono ich 38. Trzy osoby zostały pouczone, a wobec kolejnych 4 skierowano wnioski do sądu – informuje mł. asp. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy polkowickiej policji. 

Funkcjonariusze w ramach działań, których celem jest ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, będą prowadzić kontrole różnych miejsc w przestrzeni publicznej, w których jest nakaz zakrywania nosa i ust. Mundurowi cały czas uświadamiają jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z koronawirusem. W przypadku ich lekceważenia będą reagować, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19, a ich nieprzestrzeganie łączy się z narażeniem zdrowia i życia dla innych osób.

Szczegółowe informacje na temat obecnie obowiązujących obostrzeń znajdują się na rządowej stronie internetowej pod adresem:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Poprzedni artykułChaczko w tłumie bez maseczki, a pracuje w przedszkolu…
Następny artykułŚmierć na drodze. Nie żyje pasażerka kia