Jest porozumienie – będą łóżka covidowe w Lubinie i Głogowie

0
721

Rząd poszerza dostęp do opieki dla zarażonych koronawirusem. W Lubinie i Głogowie mają być w trzech szpitalach oddziały dla łącznie 184 chorych, a 9 łóżek będzie wyposażonych w respiratory.

Nie doczekaliśmy się odpowiedzi od władz szpitala RZC w Lubinie (dawniej szpital powiatowy podlegający Starostwu), czy spółka jest zainteresowana miejscami covidowymi. Mimo wielu mejli, prób kontaktu – RCZ milczy. Nie trudno domyślić się, że spółka mogła być zainteresowana przyjmowaniem pacjentów z koronawirusem. Po sprzedaniu szpitala przez powiat stał się on prywatną instytucją, która nie działa charytatywne – ma zarabiać pieniądze.

Tymczasem jest wstępne porozumienie lokalnych samorządów w sprawie przeznaczenia lubińskiego szpitala RCZ na leczenie chorych z COVID-19. – Udało nam się wypracować porozumienie, dzięki któremu nasza regionalna służba zdrowia zajmie się pacjentami chorymi na COVID-19, zachowując jednocześnie miejsca dla pozostałych mieszkańców, potrzebujących opieki medycznej – mówi Adam Myrda.

Samorządowcy, razem z przedstawicielami szpitalu ustalili, że wydzielone zostaną łóżka dla pacjentów zmagających się ze skutkami zakażenia koronawirusem: 

w Regionalne Centrum Zdrowia (ul. Bema) będzie to 88 łóżek covidowych i 4 łóżka z respiratorem, w Miedziowe Centrum Zdrowia: 57 łóżek łóżek covidowych i 3 z respiratorem.

Dodajmy, że również w Głogowie w szpitalu będą łóżka covidowe – 39 i 2 z respiratorem.

Poprzedni artykułPonad 2600 doniesień o nieprawidłowościach
Następny artykułZagłosuj na polkowickiego holendra!