Ponad 2600 doniesień o nieprawidłowościach

0
584
Fot. KPP Polkowice

Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się dużą popularnością. Pomaga unikać sąsiedzkich sporów np. o nieprawidłowe parkowanie. Pozwala też policjantom na poszerzanie wiedzy o miejscach, w których nie czujemy się bezpiecznie.

Mapa działa od 2017 roku mieszkańcy powiatu polkowickiego za jej pomocą zgłosili 2653 miejsca, w których dochodzi do równego rodzaju nieprawidłowości, łamania przepisów itp. Mundurowi każde zgłoszenie sprawdzają i weryfikują. Z dotychczasowych zgłoszeń  potwierdziło się blisko 55 %. 

– Większość zgłoszeń, bo aż 1856 dotyczyła zagrożeń związanych z ruchem drogowym. W pierwszej trójce najczęściej nanoszonych zgłoszeń znajdowało się przekraczanie dozwolonej prędkości – 42,1 %, nieprawidłowe parkowanie – 17,8 % oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – 15,8 % – wylicza Przemysław Rybikowski, oficer prasowy
KPP w Polkowicach.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to swoista interaktywna platforma wymiany informacji między obywatelami, a policjantami. Umożliwia mieszkańcom sygnalizowanie miejsc, które uważają za niebezpieczne. Zgłoszenia nanosić można za pośrednictwem mapy w 25 kategoriach takich jak m.in. akty wandalizmu, zła organizacja ruchu drogowego, nieprawidłowe parkowanie czy kłusownictwo. Każdy może przekazać Policji informacje o potencjalnych zagrożeniach, a także sprawdzić co dzieje się w jego okolicy.

„Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, a także stronach wszystkich innych jednostek Policji. Należy pamiętać, że  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji pilnych! Od tego jest numer 112.

Poprzedni artykułWypełnij ankietę i wesprzyj dom dziecka
Następny artykułJest porozumienie – będą łóżka covidowe w Lubinie i Głogowie