Górnicza rodzina – raperski hołd na Barbórkę

0
1498

Do sieci trafił kilkanaście godzin temu, a już ma kilkanaście tysięcy wyświetleń. Lokalny twórca, patriota Egon czyli Gabriel Michewicz swoje odczucia z pracy w PeBeKa, wyraził rapem w utworze „Górnicza rodzina”.

Na co dzień pracuje w PeBeKa przy budowie nowego szybu dla KGHM – GG1 w Kwielicach, pod Głogowem. Tutaj przekonał się, że szacunek, współpraca i odpowiedzialność za innych mają szczególny wymiar. To zainspirowało go do przygotowania nowej produkcji. Przyczynkiem stało się święto górniczej Barbórki. – Chciałem wyrazić hołd dla górników i naszej patronki Świętej Barbary, życzyć wszystkim tyle samo wyjazdów ile zjazdów – mówi Egon, Gabriel Michewicz.

Mody górnik jest patriotą, w twórczości odwołuje się do polskich korzeni. Jest dumny z tego, ze jest Polakiem. Utwór Górnicza rodzina też odwołuje się do wielu wartości, choć jego wymiar jest bardziej lokalny. Do napisania zainspirowało nie moje miejsce pracy. Zacząłem od refrenu, a kiedy w studiu puściłem bity, wszystko ułożyło się w jedną całość i tak powstała „Górnicza rodzina”. Tekst tak jak został nagrany taki jest do dzisiaj. Nie był modyfikowany. W produkcji pomógł łódzki producent Tune Seeker, a klip filmowy dzięki uprzejmości PeBeKa na terenie budowy zrealizował Bartosz Sawicki z Eight Studio.

Poprzedni artykułUtrudnienia komunikacyjne w Moskorzynie gm. Polkowice.
Następny artykuł11listopada w Gminie Polkowice