11listopada w Gminie Polkowice

0
525

Przed południem 11 listopada na maszt uroczyście powędruje flaga narodowa. Przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego wieńce i kwiaty złożą burmistrz Polkowic, przewodniczący Rady Miejskiej oraz starosta polkowicki.

Uroczyście, ale w okrojonym zakresie – tak będą wyglądały tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Polkowice.  Wszystko przez panującą epidemię koronawirusa. Przed południem 11 listopada na maszt uroczyście powędruje flaga narodowa. Pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego wieńce i kwiaty złożą burmistrz Polkowic, przewodniczący Rady Miejskiej oraz starosta polkowicki. Ważnym elementem tegorocznego Dnia Niepodległości będzie także Msza św. w intencji ojczyzny, z udziałem delegacji samorządu polkowickiego. Udział w uroczystościach mieszkańców gminy Polkowice przewidziano jedynie w formie zdalnej. Centrum Kultury w Polkowicach przygotowało na ten dzień wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych on-line.

– Zaśpiewajmy wspólnie w domach najpiękniejsze pieśni patriotyczne wraz z Katarzyną Pusowską i partnerującym jej grą na pianinie Dariuszem Cetnerem –zachęca Bogusław Godlewski, dyrektor Centrum Kultury w Polkowicach.

Transmisja koncertu rozpocznie się 11 listopada o godz. 16 na stronie internetowej http://ckpolkowice.pl oraz na profilu www.facebook.com/ckpolkowice. Z kolei na profilu facebookowym Polkowic (https://www.facebook.com/polkowice) już jutro będzie można obejrzeć materiał filmowy z uroczystego Apelu Poległych, zarejestrowanego w sołectwie Sucha Górna.

Polkowickie szkoły i przedszkola już dziś uczciły święto biorąc udział w ogólnopolskiej akcji MEN „Szkoła do hymnu”.  Punktualnie o godz. 11.11 uczniowie i przedszkolaki, za pomocą komunikatorów, on-line odśpiewały wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”.

Jak co roku samorządowcy zachęcają wszystkich mieszkańców do okazywania swojego patriotyzmu poprzez wywieszenie w oknach mieszkań i na posesjach biało-czerwonych flag.

Poprzedni artykułGórnicza rodzina – raperski hołd na Barbórkę
Następny artykułPomoc seniorom. „Polkowicka Złota Rączka Plus”