Lodowisko w Polkowicach otwarte 5 grudnia

0
493

W sobotę, 5 grudnia, rusza miejskie lodowisko. W tym roku, ze względu na pandemię, na lodowej ślizgawce przewidziano specjalne środki ostrożności. 50 minut jazdy na łyżwach to koszt 3 zł za bilet ulgowy i 6 zł za bilet normalny. Na dodatkowe zniżki mogą liczyć rodziny w ramach Polkowickiej Karty Dużej Rodziny oraz posiadacze karnetów.

Lodowisko w Polkowicach  czynne będzie od godziny 10. W dniu otwarcia, jak co roku, wstęp na ślizgawkę jest bezpłatny.

– Dzięki otwarciu lodowiska mieszkańcy będą mieli doskonałą okazję do aktywnego spędzenia wolnego czasu, a wielu z nas, w tym trudnym okresie, właśnie tego brakuje – mówi Sławomir Tarnowski, radny klubu Lepsze Polkowice. – Ważne jest jednak, aby zachować przy tym wszelkie zasady bezpieczeństwa. Dlatego w trosce o zdrowie osób korzystających z obiektu zapewniliśmy specjalne środki ostrożności – zaznacza.

Zgodnie z nimi przed wejściem na obiekt będzie obowiązywała dezynfekcja dłoni, wypożyczany sprzęt zostanie zdezynfekowany po każdym użyciu, a przed kasą lodowiska pojawią się linie wyznaczające odstęp.

– Jazda na lodzie będzie mogła odbywać się bez maseczki, jednak w przestrzeniach poza taflą lodowiska obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa. Aby zminimalizować ryzyko zostanie również odpowiednio wydłużona przerwa między tercjami – wyjaśnia Monika Pratkowiecka, zastępca kierownika Działu Zarządzania Obiektami Sportowymi w Polkowickim Przedsiębiorstwie Komunalnym.

Organizatorzy pomyśleli również o opiekunach małych łyżwiarzy, którzy zamiast skorzystać z lodowiska będą woleli w spokoju podziwiać popisy swoich pociech.

– Z myślą o opiekunach, którzy nie chcą korzystać ze ślizgawki przygotowaliśmy ogrzewaną poczekalnię z podglądem tafli. Dostępne będą również ciepłe napoje oraz przekąski – mówi Monika Pratkowiecka.

Jedna tercja, czyli 50 minut jazdy na łyżwach to koszt 3 zł za bilet ulgowy i 6 zł za bilet normalny. Na dodatkowe zniżki mogą liczyć rodziny w ramach Polkowickiej Karty Dużej Rodziny oraz posiadacze karnetów.

Poprzedni artykułPrzy ulicy Ociosowej powstanie PSZOK
Następny artykułW sercu miasta stanęła choinka