Sukces straży miejskiej

0
610

Fotopułapka na gorącym uczynku złapała sprawców, którzy pozbywali się śmieci w niedozwolonym miejscu. Dokumentacja zdjęciowa wizerunku sprawców, pozwoliła na postawienie im zarzutów oraz wyciągniecie konsekwencji karnych.

Polkowicka Straż Miejska niedawno zakupiła kilka fotopułapek. Najczęściej stosowane są one do ochrony mienia oraz obserwacji przyrody. Tym razem sprzęt ten został wykorzystany do ujawnienia sprawców, którzy pozbyły się swoich śmieci na jednym z gminnych skwerów.

– Zakupione przez nas fotopułapki, umieszczane są w miejscach gdzie najczęściej występują czyny związane z zanieczyszczeniem terenów gminnych lub inne czyny karalne – mówi Agnieszka Dąbrowska, starszy strażnik w Straży Miejskiej w Polkowicach. – Co ważne cyklicznie zmieniamy lokalizację fotopułapek, więc żaden sprawca czynu zabronionego nie powinien czuć się bezkarny – dodaje.

Bezkarne z pewnością czuły się osoby, które pozbyły się swoich śmieci na jednym z gminnych skwerów. Myślały, że nikt ich nie widzi, tymczasem wpadły w pułapkę. Dokładniej w fotopułapkę, która cały czas obserwowała ich poczynania. Zdemaskowanych sprawców czekają teraz konsekwencje karne.

– Zgromadzony materiał dowodowy, a w szczególności dokumentacja zdjęciowa wizerunku sprawców, pozwoliła na postawienie im zarzutów oraz wyciągniecie konsekwencji karnych – mówi Agnieszka Dąbrowska. –Istotnym elementem jest również fakt, że sprawcy posprzątali pozostawione przez siebie odpady – dodaje.

Poprzedni artykułW sercu miasta stanęła choinka
Następny artykułUtrudnienia w ruchu