Kończą szpital covidowy od KGHM

0
367

9 lutego ma zakończyć się budowa szpitala modułowego covidowego w Legnicy, którego głównym inwestorem jest KGHM Polska Miedź S.A. Miedziowa spóła docelowo zadba o ok 230 miejsc na terenie Dolnego Śląska dla pacjentów walczących z COVID – 19. Szpital, jaki powstał w Legnicy będzie dysponował miejscami. Koszt budowy to 15 mln zł.

KGHM Polska Miedź S.A. zadbała o budowę szpitali covidowych na terenie Dolnego Śląska. Gotowa jest już placówka w Wałbrzychu, funkcjonuje oddział covidowy w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie, a budowa modułowego szpitala w Legnicy, wartego 15 mln zł właśnie dobiega końca.

Wkrótce zostaną udostępnione sale chorych jakie znajdują się w szpitalu modułowym, nowo powstałym. To obiekt oddziału zakaźnego, który przeniesiemy z obecnie zajmowanych pomieszczeń. Dla nas to bardzo ważne, że ten szpital tu powstał. To będą komfortowe warunki ze względów – sanitarno – higienicznych, epidemiologicznych. Oddział zakaźny w chwili obecnej zajmuje cały obiekt, który został opróżniony. Oddziały, które tam się znajdowały zostały przeniesione do głównego budynku. Teraz te oddziały będą mogły w końcu wrócić do swojego normalnego funkcjonowania i standardowej liczby łóżek, która była im przypisana i do odpowiednich warunków lokalowych , w których w tej chwili niestety się nie znajdują. Widząc po tempie wykonywania prac, widać, że budowa jest na ukończeniu. Deklarowany termin oddania tego obiektu to 9 lutego i raczej będzie dotrzymany. To jest aż niespotykane w polskich warunkach. – mówi Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy Wojewódzkiego szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Jest to konstrukcja szkieletowa, modułowa. Moduły były wykonywane przez firmę Climatic i przywożone do ans specjalnymi transportami. Pierwsze trafiły przed Bożym Narodzeniem, kolejne przed Nowym Rokiem. Było ich w sumie 5. Przywieziono łącznie 40 modułów. Ważne jest, co podkreślam, to nie jest szpital kontenerowy, a nie konstrukcja tymczasowa. To konstrukcja, która ma kilkadziesiąt lat zakładanej trwałości. Same fundamenty mają gwarancję 60 lat. To będzie obiekt, w którym po covidzie powstaną normalne oddziały świadczące normalną działalność podstawową. Inwestorem jest KGHM Polska Miedź we współpracy z Ministerstwem Aktywów Państwowych – dodaje Tomasz Kozieł.

Koszt budowy szpitala modułowego w Legnicy poniosła miedziowa spółka. To ok. 15 mln zł. Legnicka placówka to jedna z trzech lokalizacji, w których KGHM zadbał o miejsca dla chorych na COVID – 19. W sumie to opieka dla ok. 230 pacjentów.

Poprzedni artykułWierni ofiarowali Polkowice św. Sebastianowi, aby uchronił ich od zarazy
Następny artykułPakiet badań dla seniora 70+