Narkotyki nie trafiły na ulice

0
421
Polkowiccy kryminalni zatrzymali mieszkańca naszego miasta oraz przejęli znaczną ilość narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli w mieszkaniu jednego z polkowiczan metamfetaminę, która wystarczyłaby do dystrybucji 7730 działek tego narkotyku. 25-latek jest podejrzany o posiadanie środków odurzających, za co grozi mu kara nawet 10-lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach zapukali do drzwi jednego z mieszkań na terenie Polkowic, gdzie według zdobytych informacji mogła przebywać osoba posiadająca narkotyki. Funkcjonariusze znaleźli w miejscu zamieszkania 25-latka słoik i zawiniątka z metamfetaminą oraz 20 tabletek z zawartością pochodnych amfetaminy. W lokalu zabezpieczono również wagę elektroniczną, torebki foliowe z zapięciem strunowym oraz pieniądze na poczet przyszłych kar.

Policjanci po zebraniu materiału dowodowego doprowadzili zatrzymanego do jednostki, gdzie wykonali dalsze czynności. Okazało się, że z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać 7730 porcji handlowych, które zamiast na ulice trafiły ostatecznie do policyjnego depozytu.

25-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Polkowiczaninowi za opisywane przetępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednak już teraz decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

mł.asp. Przemysław Rybikowski
Oficer Prasowy

Poprzedni artykułSzczepienie przeciw Covid-19. Seniorzy rejestrują się w PCUZ
Następny artykułPolitechnika i KGHM CUPRUM ramię w ramię